Puławscy pływacy osiągają kolejne sukcesy

W weekend w Łodzi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych lat 15 w pływaniu. Puławy reprezentowała trójka zawodników: Wiktoria Słotwińska, Anna Pecio i Igor Muzyka.

Wszyscy zawodnicy w swoich startach zdołali poprawić własne rekordy życiowe. Igor Muzyka zajął 14. miejsce w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym, zaś Anna Pecio była 15. na tym samym dystansie, ale w stylu klasycznym. Poza sesją finałową znalazła się Wiktoria Słotwińska, która jednak zdołała poprawić swoją „życiówkę” na 400 metrów stylem dowolnym. W Mistrzostwach startowało łącznie ponad 400 zawodników ze 121 klubów z całej Polski.

Kilka dni wcześniej młodzi puławscy pływacy startowali w ostatnich w tym roku zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka. W kategorii 10-11 latków dwa zwycięstwa wywalczył Dawid Sala, który był bezkonkurencyjny w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym oraz 25 metrów stylem motylkowym. W nieco starszej grupie pływackiej najlepszy na 200 metrów kraulem okazał się Hubert Żaczek. Dwa medale zdobył Mateusz Sala, który był drugi na 50 metrów motylkiem i trzeci na 200 metrów stylem dowolnym. Brązowy medal wywalczyła również Zuzanna Gawełko na 100 metrów stylem dowolnym.