InformacjeSport

Mikołajkowe zwycięstwo Azotów

Szczypiorniści Azotów Puławy nadrabiają zaległości w PGNiG Superlidze. Tym razem ich niedzielnym rywalem był zespół Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Początek spotkania obfitował w dość ostrą grę, zawodnicy oby zespołów otrzymywali żółte kartki oraz 2-minutowe kary. Jeśli chodzi o wynik, to pierwsza części meczu była dość wyrównana i oscylował on wokół remisu. Pewna przewaga graczy z Puław zaczęła się zarysowywać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Na przerwę gracze obu drużyn schodzili przy wyniku 15:12 dla Azotów.

Druga część spotkania to już wyraźniejsza przewaga puławian. Ich defensywa okazywała się coraz bardziej skuteczna, a bardzo dobrą formę strzelecką prezentowali m.in. Mateusz Seroka czy Rafał Przybylski. Gracze ze Szczecina nie potrafili znaleźć pomysłu na coraz bardziej rozpędzającą się puławską drużynę i przegrali całe spotkanie wyraźnie 22:33. W zespole Azotów ponownie najskuteczniejszy był Andrii Akimenko, który rzucił 6 bramek, o jedną mniej zdobył Rafał Przybylski, a po 4 gole to wynik Andraza Velkavrha, Michała Szyby i Michała Jureckiego.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 22:33 (12:15)

Zgodnie z harmonogramem PGNiG Superligi puławianie następny mecz mają rozegrać w piątek, ich przeciwnikiem ma być zespół Górnika Zabrze.