InformacjeMiasto Puławy

Od poniedziałku biblioteka znów otwarta

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów od poniedziałku Biblioteka Miejska w Puławach wznawia swoją działalność. Zarówno siedziba główna instytucji jak i jej filie będą otwarte, należy jednak przestrzegać ścisłych reguł reżimu sanitarnego. 

Podobnie, jak w ostatnich miesiącach korzystający z biblioteki nie mają wolnego dostępu do księgozbioru. Książki można zamawiać telefonicznie, korzystając z katalogu on-line bądź przez pocztę e-mail. Do biblioteki miejskiej można wchodzić pojedynczo, tak też będą obsługiwani czytelnicy. Zalecane jest stosowanie rękawiczek ochronnych, obowiązuje także dezynfekcja, noszenie maseczek zakrywających usta i nos oraz 2-metrowy dystans społeczny.

Zwrot książek odbywa się samoobsługowo, a pozycje oddane przez czytelników podlegają 4-dniowej kwarantannie. Nadal nie ma bezpośredniego dostępu do księgozbioru dla korzystających z biblioteki.Oddzielnie obsługiwani są czytelnicy z wypożyczalni głównej i dziecięcej. Biblioteka Miejska działa w dotychczasowych godzinach otwarcia, czyli od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 17:00.

Autorzy: P. Skibniewski, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button