Azoty Puławy lepsze od Zagłębia Lubin [VIDEO]

Szczypiorniści Azotów Puławy muszą nadrabiać zaległości spowodowane przypadkami koronawirusa w PGNiG Superlidze. W czwartek mierzyli się we własnej hali z Zagłębiem Lubin.

Na początku meczu „azotowcom” udało się stworzyć pewną przewagę, punktowali między innymi Andrii Akimenko czy Michał Jurecki. Pod koniec pierwszej połowy gracze z Lubina coraz częściej zaczęli dochodzić do głosu, jednak na przerwę Azoty schodziły z 5-bramkową przewagą (15:10).

W drugiej części spotkania gra dużymi fragmentami była dość zacięta, puławianie nieco odjechali swoim przeciwnikom pod sam koniec meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:29 dla Azotów, ponownie najbardziej skutecznym zawodnikiem okazał się Andrii Akimenko. Warto nadmienić, że w zespole z Puław po raz pierwszy pojawił się ich nowy nabytek Słoweniec Andraz Velkavrh, który rzucił jedną bramkę.

Azoty Puławy – MKS Zagłębie Lubin 36:29  (15:10)

Azoty: Bogdanow, Zembrzycki – Jurecki, Akimenko, Szyba , Gumiński , Bachko , Dawydzik , Podsiadło , Przybylski , Rogulski , Seroka , Kowalczyk , Łangowski , Velkavrh

Już w sobotę “azotowców” czeka trzeci mecz w tym tygodniu, będzie to nie lada wyzwanie, ponieważ ich rywalem będzie Łomża VIVE Kielce, początek meczu o godz. 12:30.