Miasto Puławy

Plany nowej ścieżki rowerowej przy al. Tysiąclecia

Wielu pracowników Zakładów Azotowych Puławy S.A. do pracy dojeżdża rowerem. Przedłużenie istniejącej i popularnej ścieżki za ulicą Prusa oraz trwająca przebudowa ul. Mościckiego z pewnością dodatkowo spowoduje wzrost popularności tej formy transportu.

Brakuje jednak ścieżki biegnącej wzdłuż al. Tysiąclecia. Ułatwiłaby ona dojazd zarówno do drugiej bramy Zakładów Azotowych jak i biurowca. Już niedługo te braki infrastruktury mają zostać uzupełnione.

W tegorocznym budżecie na wniosek prezesa spółki Tomasza Hryniewicza zabezpieczono środki na przedłużenie drogi rowerowej biegnącej po zachodniej stronie al. Tysiąclecia w kierunku osiedla, skrzyżowania z ul. Mościckiego, bramy nr 2 oraz Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego. Nowa ścieżka będzie miała 285 metrów długości, 2 metry szerokości oraz nawierzchnię wykonaną w całości z betonowej kostki.

Przetarg na budowę został już rozpisany, a do rozpoczęcia prac potrzeba jeszcze tylko zgody Urzędu Miasta Puławy. Przedsięwzięcie zostanie w całości pokryte ze środków własnych spółki.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button