Informacje

Dzień Otwarty Notariatu – 28 listopada

Już 28 listopada odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Notariatu. W tym roku temat przewodni to “Pilnuj swoich praw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem”.

Dzień Otwarty Notariatu to akcja realizowana już po raz 11. przez Krajową Radę Notarialną i rady izb notarialnych mająca na celu podnoszenie świadomości prawnej obywateli. W ubiegłych latach przy okazji tego dnia można było umówić się na bezpłatne spotkanie z notariuszem i w cztery oczy porozmawiać na interesujące nas tematy.

W dobie pandemii nie powinna jednak nikogo zaskoczyć informacja o zmianie formuły tego wydarzenia. Tym razem porady będzie można uzyskać na kilka sposobów: telefonicznie pod numerem 81 532 80 46, mailowo na pytania przesłane na adres pytanie@porozmawiajznotariuszem.pl, na czacie, a także w trakcie transmisji prowadzonej na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na portalu społecznościowym Facebook.

Rejenta można będzie zapytać m.in. o to, jak bezpiecznie zawrzeć umowę najmu, jak podzielić majątek spadkowy, jak prawidłowo sporządzić testament, czy odrzucić spadek lub zrzec się dziedziczenia. Rejenci doradzą również, jak ustrzec się przed złymi pożyczkami oraz nie dać się oszukać przy umowach przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie. Notariusze będą do państwa dyspozycji w sobotę 28 listopada w godzinach od 10:00 do 16:00.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button