Miasto Puławy

Obchody Dnia Niepodległości w czasie pandemii

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości będą ze zrozumiałych względów nieco skromniejsze niż w latach ubiegłych. Puławianie będą mogli jednak mimo wszystko uczcić patriotyczne święto.

Oficjalne puławskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 9:00, ze względu na remont w kościele pw. świętego Józefa we Włostowicach będzie ona odprawiana w tymczasowym namiocie, dlatego też liczba uczestników będzie mocno ograniczona. Po nabożeństwie odbędzie się złożenie kwiatów przez władze miasta pod pomnikiem odzyskania niepodległości.

Punktualnie o godz. 12:00 wszyscy puławianie będą mogli dołączyć do transmisji on-line na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz na kanałach społecznościowych instytucji. Właśnie o tej godzinie w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy. Będzie to także okazja do wysłuchania krótkiego koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry z towarzyszącym jej zespołem „Powiśla”. Na zakończenie zaprezentowane zostaną występy laureatów tegorocznego Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

Puławski Urząd Miasta jak co roku zachęca też w tym szczególnym dniu do wywieszenia na naszych domach flagi państwowej jako symbolu wyrażającego miłość do ojczyzny.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button