Miasto Puławy

Obchody Dnia Niepodległości w czasie pandemii

Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości będą ze zrozumiałych względów nieco skromniejsze niż w latach ubiegłych. Puławianie będą mogli jednak mimo wszystko uczcić patriotyczne święto.

Oficjalne puławskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 9:00, ze względu na remont w kościele pw. świętego Józefa we Włostowicach będzie ona odprawiana w tymczasowym namiocie, dlatego też liczba uczestników będzie mocno ograniczona. Po nabożeństwie odbędzie się złożenie kwiatów przez władze miasta pod pomnikiem odzyskania niepodległości.

Punktualnie o godz. 12:00 wszyscy puławianie będą mogli dołączyć do transmisji on-line na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” oraz na kanałach społecznościowych instytucji. Właśnie o tej godzinie w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” zostanie odegrany i odśpiewany hymn państwowy. Będzie to także okazja do wysłuchania krótkiego koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry z towarzyszącym jej zespołem „Powiśla”. Na zakończenie zaprezentowane zostaną występy laureatów tegorocznego Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej „Żeby Polska była Polską”.

Puławski Urząd Miasta jak co roku zachęca też w tym szczególnym dniu do wywieszenia na naszych domach flagi państwowej jako symbolu wyrażającego miłość do ojczyzny.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button