InformacjeMiasto Puławy

Radni nie zdążyli [VIDEO]

Puławska Rada Miasta znana jest z wielogodzinnych obrad trwających do późnych godzin nocnych. Na czwartkowej sesji radni mieli omówić aż 37 punktów, jednak ze względu na gorące dyskusje dotyczące między innymi wysokości podatku od nieruchomości czy zasad korzystania z obiektów sportowych, nie udało się to.

Sesję otworzyło spotkanie z dyrektorem puławskiego SP ZOZ, który przedstawił sytuację szpitala w dobie pandemii.

Piotr Rybak – dyrektor SP ZOZ w Puławach

Po dyskusji dotyczącej stanu i funkcjonowania szpitala z radnymi połączył się prezes spółki Karuzela, która wkrótce rozpocznie prace nad wybudowaniem nowej galerii przy ul. Dęblińskiej, w miejscu dawnego Tesco. Kolejnym gościem był przedstawiciel Castoramy przedstawiający swoją wizję na rozbudowę sklepu istniejącego przy Fieldorfa-Nila, prosząc przy okazji o potrzebne zgody.

Po spotkaniach z gośćmi radni pochylili się nad planowanymi nowymi podatkami od nieruchomości. Propozycje nowych stawek stały się katalizatorem do trwającej ponad godzinę dyskusji. Ostatecznie jednak radni zdecydowali o ich przyjęciu, mimo że większość wstrzymała się od głosu, a tylko siedmioro głosowało “za”. Ostatecznie, po ponad 7 godzinach Rada Miasta zdecydowała o przerwaniu obrad w połowie i wznowieniu ich we wtorek, 3 listopada.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button