Informacje

Koniec października – ważny termin w ZUS [VIDEO]

Sytuacja związana z pandemią dotknęła wiele branż, których działalność została w dużym stopniu ograniczona. Od połowy października weszły przepisy umożliwiające uzyskanie pomocy przez firmy, które najdotkliwiej odczuły ograniczenia epidemiczne.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą skorzystać ze zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień. W tym celu do końca października muszą złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dokumenty rozliczeniowe za te miesiące. Przepisy przewidują również wypłatę świadczeń postojowych dla przedsiębiorców z tych branż.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Z umorzenia może skorzystać również firma, która powstała przed 30 czerwca tego roku, a której przychody spadły o co najmniej 75 procent w porównaniu do sytuacji sprzed roku. W tym przypadku wnioski można składać do końca listopada przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przypominamy, że sala obsługi klientów w oddziale ZUS w poniedziałki będzie czynna od godz. 8:00 do 15:00 a także o możliwości skorzystania z e-wizyty.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button