Miasto Puławy

Oferty na budowę drogi i parkingów

Do puławskiego Zarządu Dróg Miejskich wpłynęły oferty do trwających właśnie dwóch przetargów. Dotyczą one inwestycji, o których informowaliśmy jakiś czas temu: zwiększenia liczby miejsc parkingowych w mieście oraz budowy drogi przy ul. Sypniewskiego.

Jeśli chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu oraz zatok parkingowych, to w przetargu zgłoszono oferty dwóch firm: z Puław i Lublina. Zadanie podzielono na pięć części, gdyż dotyczy ono zwiększenia liczby miejsc parkingowych w pięciu lokalizacjach w mieście: przy ul. Jaworowej, Parkowej, Prusa i Wiśniowej, a także na obszarze pomiędzy Urzędem Miasta a kościołem. Obie firmy określiły czas wykonania prac na 41 dni, natomiast ich oferty różnią się w cenach, podmiot puławski zaproponował nieco niższe stawki niż przedsiębiorstwo z Lublina.

W drugim przetargu, dotyczącym budowy ul Sypniewskiego, chęć wykonania prac zgłosiło aż 7 podmiotów z Puław, Nałęczowa, Kraśnika, Lublina, Pruszkowa i Mińska Mazowieckiego. Najtańsza oferta to propozycja firmy z Puław, opiewa ona na kwotę ponad miliona trzystu tysięcy złotych, natomiast najdrożej prace wyceniło przedsiębiorstwo z Mińska Mazowieckiego – jego propozycja ceny to ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych. Wybór najkorzystniejszej oferty w obu przetargach ma nastąpić w ich następnym etapie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button