InformacjePowiat Puławski

Zmiany w powiatowym systemie opieki zdrowotnej

Dynamiczna sytuacja związana z koronawirusem w naszym kraju sprawiła, że system opieki zdrowotnej musiał zostać przeorganizowany.

Jak wiadomo, według nowej strategii ogłoszonej przez Ministerstwo Zdrowia, puławski szpital stał się jedną z placówek koordynujących walkę z COVID-19. Pawilony A oraz C puławskiej placówki są przeznaczone tylko i wyłącznie dla pacjentów zakażonych lub tych, u których występuje podejrzenie zakażeniem, a wymagają hospitalizacji. Oddziały znajdujące się w pawilonie B, a więc Oddział Urologii i Onkologii Dziecięcej, Okulistyczny, Położniczo-Ginekologiczny oraz Noworodkowy, udzielają świadczeń zdrowotnych z zachowaniem wzmożonego reżimu sanitarnego.

SP ZOZ w Puławach uruchomił także usługę Call Center, za jej pośrednictwem pacjent ma możliwość umówienia się na wizytę w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej, uzyskania informacji o wystawionej recepcie czy na temat harmonogramu pracy lekarzy i przychodni. Specjalna infolinia działa pod numerem 81 450 25 01.Wszystkie próby połączeń są rejestrowane, więc osoby, którym za pierwszym razem nie uda się dodzwonić, mogą liczyć na kontakt ze strony pracowników obsługujących infolinię.

Szczegółowe informacje na temat aktualnego harmonogramu pracy puławskich przychodni oraz poradni specjalistycznej są dostępne na stronie internetowej Powiatu Puławskiego pulawy.powiat.pl.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button