Miasto Puławy

Bieg Zielonych Sznurowadeł już za nami

W minioną sobotę odbył się organizowany przez Fundację BezMiar Bieg Zielonych Sznurowadeł, który przyciąga ochotników z całego województwa lubelskiego.

Pierwotnie bieg miał odbyć się wiosną, jednak z powodu pandemii został przełożony. Pomimo obowiązujących ograniczeń i wprowadzenia na terenie Puław i całego powiatu czerwonej strefy bieg wystartował. Na starcie stawiło się 250 uczestników, którym nie przeszkadzała lekka mżawka. Z powodu obostrzeń sanitarnych liczbę uczestników ograniczono, zrezygnowano z półmaratonu a zawodnikom zapewniono ochronne maseczki i stanowiska z płynem do dezynfekcji.

W celu zapewnienia większego dystansu, biegaczy podzielono na dwie grupy, które startowały w odstępie 15 minutowym. Zrezygnowano również z tradycyjnego wręczenia medali, za to każdy z uczestników biegu otrzymał pakiet finiszera z medalem pamiątkowym. Podium należało do biegaczy z Lublina. Najlepszy czas i pierwsze miejsce w kategorii open uzyskał Paweł Wysocki z czasem 16 minut 31 sek a wśród kobiet najszybszą była Magdalena Pawlak z wynikiem 19 minut i 9 sek. Reprezentanci Puław zajęli dalsze pozycje.

Autor: M Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button