InformacjeSport

Azoty nie dały rady Kristianstad

Szczypiorniści Azotów Puławy rywalizowali we wtorkowy wieczór ze szwedzkim IFK Kristianstad w ramach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej.

Przed puławskimi zawodnikami stało trudne wyzwanie odrobienia jednobramkowej straty z pierwszego meczu z doświadczonym i wymagającym zespołem ze Szwecji. Na początku meczu toczyła się wyrównana walka, taki stan rzeczy trwał do remisu 5:5. Później gracze Kristianstad zdobyli 4 bramki z rzędu i zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Do przerwy Szwedzi prowadzili 12:8.

W drugiej części spotkania Szwedzi również zdecydowanie prowadzili, ich przewaga wzrosła nawet do 7 bramek, w pewnym momencie zespół Kristianstad prowadził 21:14. Gdy wydawało się, że gracze z Puław nie mają już żadnych szans, ci zerwali się do walki. Zaczęli odrabiać straty i przewaga Szwedów stopniała. „Azotowcom” nie wystarczyło już jednak czasu i ostatecznie przegrali 22:24 , to IFK Kristianstad awansowało do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Najskuteczniejsi w puławskim zespole byli Michał Jurecki oraz Wojciech Gumiński, którzy zdobyli po 6 bramek.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button