InformacjeSport

Kanonada Wisły w meczu ze Stalą Poniatowa

W środowe popołudnie piłkarze Wisły Puławy zmierzyli się w Poniatowej z miejscową Stalą w ramach IV rundy Pucharu Polski Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Gracze „Dumy Powiśla” byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i z tej roli się wywiązali. Na początku jednak nie było im wcale łatwo zdobyć bramkę. Pierwszy gol padł dopiero w 29. minucie spotkania, kiedy to podanie Marcina Pigiela wykorzystał Andrzej Rutkiewicz. Wiślacy poszli za ciosem i już 2 minuty później było 2:0. Tym razem strzelcem bramki był Bartłomiej Bartosiak. Wykorzystał on rzut karny po faulu na Rutkiewiczu. Puławianie w tej części spotkania wyraźnie się rozegrali, w 34. minucie do bramki gospodarzy trafił Krystian Puton. Już 6 minut później kolejny rzut karny dla puławskiego zespołu wykorzystał Emil Drozdowicz, a chwilę po jego golu kolejne trafienie zaliczył Andrzej Rutkiewicz. Do przerwy puławianie prowadzili 5:0.

Bezpieczny wynik sprawił, że trener Mariusz Pawlak mógł rotować składem, dlatego też w drugiej połowie w puławskim zespole doszło do wielu zmian. W 68. minucie szóstą bramkę dla puławskiej drużyny zdobył Łukasz Kacprzycki, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Wykorzystał on strzał Tomasza Zająca, który trafił w słupek. 6 minut później ostatnią bramkę dla Wisły w tym meczu zdobył Włodzimierz Puton, który pokonał bramkarza Stali strzałem z piętki. Gospodarzy w tym meczu było stać jedynie na honorowe trafienie z rzutu karnego w 82. minucie.

Stal Poniatowa – Wisła Puławy 1:7 (0:5)

Bramki: Stalęga 82 (k) – Rutkiewicz 29,41 Bartosiak 31 (k), K. Puton 34, Drozdowicz 40 (k), Kacprzycki 68, W. Puton 74,

Wisła: Socha- Pigiel (59 Kąkol), Cyfert, Kiczuk (46 Piotrowski), Kuban, Skałecki, Bartosiak (59 Kacprzycki), Zając, K.Puton (46 W. Puton), Drozdowicz (59 Paluchowski), Rutkiewicz (59 Konc)