InformacjeSport

Ciężki bój Azotów ze Szwedami

Szczypiorniści Azotów Puławy rozegrali pierwsze spotkanie ze szwedzką drużyną IFK Kristianstad w ramach drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.

Puławianie byli gospodarzami tego meczu. Jeszcze przed jego rozpoczęciem wiadomo było, że będzie to ciężkie spotkanie i na parkiecie to się potwierdziło. Obie drużyny zdobywały bramki seriami, w pierwszej połowie więcej dobrych momentów mieli jednak gracze Azotów i to oni na koniec tej części spotkania nieznacznie prowadzili  12:11.

Niestety, drugą połowę wyraźnie lepiej rozpoczął zespół szwedzki. Graczom ze Skandynawii udało się osiągnąć 2-3 bramkową przewagę. Szczypiorniści Azotów zerwali się do ataku i ze stanu 17:20 doprowadzili do remisu 20:20. Później jednak zespół Kristianstad znów odskoczył, puławianie próbowali ich gonić, ale ostatecznie skończyło się na wyniku 24:25 dla Szwedów. Najwięcej bramek w puławskim zespole w tym meczu rzucił Michał Szyba – sześć. Rewanż już za tydzień w Szwecji. Zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej rozgrywek.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button