InformacjeSport

Zwycięski weekend sekcji Wisły Puławy

Nie tylko piłkarze i szczypiorniści odnieśli zwycięstwa w miniony weekend. Również zawodnicy juniorskich sekcji KS Wisła mają liczne powody do dumy.

Pierwsze radosne informacje spłynęły z Radomia, gdzie w sztafecie 4×400 metrów złoto i tytuł Mistrzyń Polski do lat 18 zdobyły dziewczęta z Puław w składzie Natalia Żywczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Alicja Sielska. Ich zwycięski czas to 47,80s, co jest ich najlepszym wynikiem w tym roku. Alicja Sielska samodzielnie została także Mistrzynią Polski w biegu na 100 metrów przez płotki kobiet poniżej 18 lat.

Kolejne świetne wyniki i garść medali przywieźli zawodnicy z sekcji podnoszenia ciężarów. “Ciężarowcy” z Puław startowali w mistrzostwa LOZP młodziczek i młodzików do lat 15. Brązowy medal zdobyła Zuzanna Podlaszczak z wynikami 22 kg w rwaniu, 32 kg w podrzucie oraz 54 kg w dwuboju. Srebro w kategorii wagowej do 71 do domu przywiozła Aleksandra Ślusarska uzyskując 32 kg w rwaniu, 48 kg w podrzucie oraz 80 kg w dwuboju. Złote medale zdobyli Jakub Wojtyła w kategorii 81 kg z wynikami 64 kg w rwaniu, 77 kg w podrzucie i 141 w dwuboju oraz Mateusz Kozak podnosząc 43 kg w rwaniu, 53 w podrzucie i 96 w dwuboju.

Również pływacy z Wisły nie mają się czego wstydzić. Z Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu przywieźli łącznie 16 medali, zdobywając 4. miejsce w klasyfikacji medalowej. Najwięcej, bo aż 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale zdobyła Gabriela Król, zajmując tym samym 2. miejsce w kategorii 14-15 lat. Jeden medal złoty i jeden brązowy wywalczyła Anna Pecio. Zuzanna Gawełko oraz Nikola Jasik wywiozły z mistrzostw po jednym srebrnym i brązowym medalu. Jeden brązowy krążek zdobyła Wiktoria Słotwińska.

Wszystkim zawodnikom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: A. Koter