Pewne zwycięstwo Azotów Puławy

Piłkarze ręczni Azotów Puławy po raz pierwszy w nowym sezonie PGNiG Superligi zaprezentowali się przed własną publicznością, ich rywalem był zespół MMTS Kwidzyn.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli wprawdzie goście, jednak było to ich jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Gracze Azotów przeważali praktycznie przez cały czas. Zawodnicy Kwidzyna grali jednak ambitnie i raz po raz starali się zaskakiwać puławskich faworytów dynamicznym akcjami. Otwarta gra obu zespołów skutkowała też sporą ilością 2-minutowych kar za faule. Wynik pierwszej połowy to 19:12 dla puławian.

W drugiej części spotkania przewaga gospodarzy zaczęła coraz bardziej się powiększać, przede wszystkim dzięki bardzo dobrej postawie Mateusza Zembrzyckiego w bramce i skutecznym kontratakom graczy Azotów. Ostatecznie puławianie zwyciężyli 42:27, a ich najlepszym strzelcem w tym spotkaniu okazał się Michał Jurecki, który rzucił 8 goli.

KS Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 42:27 (19:12)

KS Azoty: Bogdanov, Zembrzycki, Borucki – Akimenko , Podsiadło , Bachko , Jurecki , Adamczuk, Szyba , Rogulski , Kowalczyk , Dawydzik , Gumiński , Seroka, Konieczny.

Kolejny mecz Azoty Puławy rozegrają w Opolu z miejscową Gwardią.