InformacjePuławy

Świetlica w Klikawie jedną z najlepszych w Polsce

Inicjatywa mieszkańców i ich zaangażowanie w sprawy miejscowości, w której żyją, często przynosi korzyści dla całej społeczności.

Jednym z takich przykładów wspólnego działania zakończonego sukcesem, jest zdobycie siódmego miejsca w kraju oraz nagrody za najlepsze wykorzystanie funduszu sołeckiego w pobliskiej Klikawie. Pomysłem, który zdobył uznanie w ogólnopolskim konkursie jest zagospodarowanie terenu przy wiejskiej świetlicy.

Historia tego przedsięwzięcia zaczęła się już pięć lat temu, gdy została oddana do użytku nowa świetlica. Już wtedy mieszkańcy wsi zaangażowali się w zakładanie trawnika, na którym powstał plac rekreacyjny. W ciągu kolejnych lat sołectwo kontynuowało działania, wykorzystując przyznawane im co roku środki. Dzięki temu pojawił się ogrodzony plac zabaw, wiata na kosze na śmieci, nowy chodnik, kilka miejsc parkingowych oraz rośliny ozdobne. Klikawianie sami załatwiali sprzęt budowlany, pozyskiwali materiały i pracowali przy budowie i nasadzeniach. Obecnie pomagają w jego utrzymaniu, dbają o zachowanie porządku i koszą trawę.

Sołectwo Klikawa otrzymało dyplom i czek w wysokości tysiąca złotych, które zostały wręczone podczas konferencji “Wieś jest kobietą” w podwarszawskich Otrębusach.

Autorzy: M. Owczarz, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button