Bój na szczycie dla puławian! [VIDEO]

Piłkarze Wisły Puławy w dramatycznych okolicznościach pokonali na własnym boisku zespół Wisły Sandomierz. Spotkanie określane mianem „meczu na szczycie” w III lidze dostarczyło widzom wielu emocji.

Zaczęło się fantastycznie dla puławian. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki rywali po strzale głową skierował Mateusz Pielach. Gospodarze poszli za ciosem i już w 19. minucie było 2:0 po ładnej akcji zwieńczonej strzałem Adriana Paluchowskiego. Sandomierzanie nie składali jednak broni i już w 28. minucie zdobyli bramkę kontaktową, jej autorem był Marcin Sudy. Wynik 2:1 dla puławian to rezultat do przerwy.

W drugiej części spotkania to gracze z Sandomierza zaczęli atakować agresywniej, czego owocem był wyrównujący gol strzelony w 69. minucie przez Jakuba Siedleckiego. Puławianie też mieli swoje szanse np. w 80 minucie, kiedy to pod bramką gości zrobiło się ogromne zamieszanie, niestety żaden z puławian nie potrafił tego wykorzystać. Kiedy wydawało się, że remis jest nieunikniony, dosłownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry sędzia podyktował rzut karny dla Wisły Puławy. Sprawnym egzekutorem po raz kolejny w tym sezonie okazał się Adrian Paluchowski. To była ostatnia akcja tego spotkania. Wisła Puławy pokonała Wisłę Sandomierz 3:2 i umocniła się na czele III-ligowej tabeli.

Wisła Puławy – Wisła Sandomierz 3:2 (2:1)

Bramki: Pielach 3, Paluchowski 19, 90+7 (k) – Sudy 28, Siedlecki 69

Wybrane fragmenty meczu  Wisła Puławy – Wisła Sandomierz 3:2 (2:1)

Wisła: Kołotyło- Cheba, Pielach (77 Kiczuk), Cyfert, Kuban, W.Puton (46 Drozdowicz), Skałecki, Bartosiak (88 Zając), Brągiel (46 Pigiel), K.Puton, Paluchowski

W następnej kolejce puławianie wybiorą się na Podkarpacie, ich rywalem będzie KS Wiązownica, początek meczu o godz. 15 w niedzielę.