InformacjeSport

10 medali puławskich pływaków

Pływacy reprezentujący Wisłę Puławy osiągają kolejne sukcesy. Tym razem przywieźli aż 10 medali z ogólnopolskich zmagań o Puchar Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin.

Prawdziwą multimedalistką została Gabriela Król, która zdobyła w zawodach aż 6 krążków. Pływaczka triumfowała w wyścigach na 200 metrów stylem dowolnym oraz na takim samym dystansie stylem zmiennym w kategorii 13-14 lat. W tym samym przedziale wiekowym puławianka zdobyła srebro na 100 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 50 m stylem klasycznym. Gabrysia rywalizowała również w kategorii open, także z sukcesami. Zajęła bowiem drugie miejsce w wyścigu na 200 metrów zmiennym oraz trzecie w rywalizacji na 100 metrów stylem dowolnym.

To nie koniec sukcesów młodych pływaków Wisły Puławy. Bezkonkurencyjny w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym w kategorii 15-16 lat okazał się Igor Muzyka. Dwa razy brąz w przedziale wiekowym 13-14 lat zdobyła Nikola Jasik, pływaczka zajęła 3. miejsce w wyścigach na 50 oraz 100 metrów stylem motylkowym. Brązowy krążek przypadł także w udziale Wiktorii Słowińskiej, która w kategorii 15-16 lat zajęła 3. miejsce w rywalizacji na 800 metrów stylem dowolnym. Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!