Wisła zatrzymana w Tarnobrzegu

Po siedmiu kolejnych zwycięstwach gracze Wisły Puławy po raz pierwszy w tym sezonie zaznali goryczy porażki.

Początek meczu nie wskazywał na to, aby gracze „Dumy Powiśla” mieli zejść z boiska pokonani. Zaczęli go z dużym animuszem a już w 12. minucie Emil Drozdowicz wywalczył rzut karny. „Jedenastkę” z dużą precyzją wykonał jeden z czołowych strzelców Wisły Łukasz Kasprzycki i w ten sposób puławianie wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki to gracze Siarki ruszyli do ataku. Oni również wywalczyli dla siebie rzut karny po zagraniu ręką jednego z wiślaków i już w 24. minucie był remis 1:1. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie tempo gry trochę siadło, było też sporo fauli. To, co najważniejsze wydarzyło się w 75. minucie. Po indywidualnej akcji i ładnym strzale Kamila Kargulewicza Siarka wyszła na prowadzenie. Wiślacy próbowali jeszcze poderwać się do walki i zdobyć choćby punkt, to się jednak nie udało.

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Puławy 2:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Sulkowski 25 z rzutu karnego, Kamil Kargulewicz 75 – Łukasz Kacprzycki 14 z rzutu karnego.

Wisła: Kołotyło- Pigiel (79. Brągiel), Pielach, Kiczuk, Cheba (63. Bartosiak), Kuban, Skałecki, Drozdowicz (63. W. Puton), K.Puton, Kacprzycki (88. Zając), Paluchowski

Wisła Puławy pozostaje liderem III-ligowej tabeli, już w środę zawodników „Dumy Powiśla” czeka kolejne trudne spotkanie. O godz. 17 rozpocznie się bój z drugą w tabeli Wisłą Sandomierz, transmisja tego spotkania będzie dostępna w systemie pay-per-view na kanale LPU TV poprzez platformę polsport.live https://polsport.live/lputv/transmisja/540/wisla-pulawy-wisla-sandomierz?fbclid=IwAR3uoXr8mpxKgDnrW32xixv72OuLhACkc-caB2HaHdxFC9lMDPhpzD83TCI