Sport

Azotowe derby dla puławian

Piłkarze ręczni Azotów Puławy udanie zainaugurowali nowy sezon. W Tarnowie puławianie mierzyli się z miejscowym klubem Azotów.

PGNiG Superliga wróciła po pandemicznej przerwie. Podopieczni Larsa Walthera byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i z tej roli wywiązali się w stu procentach. Gracze z Tarnowa jedynie na początku meczu dotrzymywali kroku puławianom. W miarę upływu czasu przewaga zawodników z Puław stawała się coraz wyraźniejsza.

Ostatecznie podopieczni Larsa Walthera zwyciężyli różnicą aż 13 bramek. Najskuteczniejszymi zawodnikami klubu z Puław byli w tym meczu Łukasz Rogulski oraz Andrii Akimenko, którzy rzucili odpowiednio po 7 i 6 bramek. Świetne zawody rozegrał również bramkarz Mateusz Zembrzycki.

Grupa Azoty-SPR Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)

Azoty Puławy: Bogdanow, Zembrzycki , Borucki – Jarosiewicz 1, Dawydzik 2, Jurecki 1, Akimenko 6, Szyba 3, Gumiński 3, Seroka 1, Podsiadło 4, Bachko 2, Rogulski 7, Kowalczyk 2, Flont, Adamczuk 1

W następnej kolejce Azoty Puławy podejmą na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn. Mecz odbędzie się w sobotę 12 września o 20:15.

Foto: KS Azoty Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button