InformacjeMiasto Puławy

11 milionów trafiło do Puław

Na konto puławskiego Ratusza wpłynęło ponad 11 mln złotych obiecanych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas czerwcowej wizyty w naszym mieście. To środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Jest to jeden z elementów wsparcia miast i gmin w zakresie przeciwdziałania negatywnym skutkom finansowym pandemii. Środki mają charakter bezzwrotnej dotacji i mogą być wykorzystane w bieżącym oraz przyszłym roku. Pieniądze mogą być wydatkowane na takie inicjatywy jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w kanalizację i wodociągi czy budowę infrastruktury drogowej. Środki z dotacji mogą również stanowić wkład własny przy realizacji inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Puławski Ratusz zapowiada, że pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie takich inwestycji jak budowa Mediateki, hali widowiskowo-sportowej czy dróg gminnych. Przypomnijmy, że wsparcie zostało przyznane wszystkim gminom z naszego powiatu oraz samemu powiatowi puławskiemu w wysokości ponad 4 milionów złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button