Wisła zwycięska na starcie rundy wiosennej

Swój pierwszy ligowy mecz w 2022 roku rozegrali w niedzielę piłkarze drugoligowej Wisły Puławy. Ich przeciwnikiem na stadionie przy ul. Hauke-Bosaka była Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla puławian, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą celnego strzału Adriana Paluchowskiego. Już kilka minut później puławianie prowadzili 2:0. Dobre podanie z lewej strony tym razem wykorzystał Dominik Banach. Pogoń starała się tworzyć sobie okazje, groźnie pod bramką Wisły było między innymi w 23. minucie, jednak goście nie potrafili w tym fragmencie spotkania przeprowadzić skutecznej akcji. Zrobili to natomiast wiślacy, którzy w 34. minucie podwyższyli swoje prowadzenie na 3:0, tym razem za sprawą Carlosa Daniela. Pod koniec pierwszej połowy gracze Pogoni zdobyli swoją pierwszą bramkę w dość niefortunnych dla puławian okolicznościach. Po nieszczęśliwym uderzeniu Błażeja Cyferta piłka wpadła do puławskiej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:1

W drugiej części gry obie drużyny nie potrafiły znaleźć skutecznej drogi do strzelenia kolejnych bramek. Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, w 84. minucie swoje kolejne trafienie w tym spotkaniu zaliczył Carlos Daniel. Tuż przed końcem meczu gracze Pogoni zdołali jeszcze odpowiedzieć ładnym strzałem Kolumbijczyka Sarmiento, który trafił w okienko bramki Wisły. Finalnie puławianie wygrali całe spotkanie 4:2 i dopisali do swojego ligowego konta kolejne 3 punkty.

Wisła Puławy – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:2 (3:1)

Gole: Paluchowski 5, Banach 12, Carlos Daniel 34, 84 – Cyfert 42 (s), Sarmiento 89

Wisła: Socha – Flak, Bracik, Cyfert, Cheba, Bartosiak (68 Ilic), Kona, Puton (85 Kondracki), Banach (68 Ednilson) (90+1 Kuban), Carlos Daniel, Paluchowski (85 Drozdowicz)