Zwycięski powrót Azotów po przerwie [VIDEO]

Ponad miesiąc musieli czekać szczypiorniści Azotów Puławy na powrót do zmagań w PGNiG Superlidze. Nareszcie udało im się to w poniedziałkowym, zaległym starciu z SPR Stalą Mielec.

Gracze z Puław byli faworytami tego spotkania i szybko okazało się, że tak długa przerwa nie przeszkodziła im w osiągnięciu przewagi. Remis utrzymał się tylko do stanu 2:2, później ”azotowcy” zaczęli uciekać rywalom na 6:2 i 9:3, a od stanu 12:6 zdobyli 5 kolejnych bramek. Ostateczne do przerwy było 19:11 dla puławian.

W drugiej części spotkania drużyna Azotów kontrolowała grę i nie pozwalała mielczanom na zbytnie rozwinięcie skrzydeł. Pod koniec meczu „azotowcy” popisali się kolejną świetną serią bramkową, kiedy to od stanu 28:20 zdobyli 6 kolejnych goli. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 35:21 dla Azotów, a najskuteczniejsi w ekipie puławian byli Andrii Akimenko oraz Dawid Dawydzik, którzy rzucili po 6 bramek.

Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 35:21 (19:11)

Następny mecz puławianie mają rozegrać już w czwartek o godz. 17:00, kiedy to ich przeciwnikiem będzie MKS Zagłębie Lubin.