Miasto Puławy

Zmień ogrzewanie na ekologiczne

Puławski Urząd Miasta przypomina o możliwości uzyskania dotacji na wymianę systemu ogrzewania w swoim domu bądź mieszkaniu.

Chodzi o wymianę pieców węglowych i kotłów na ogrzewanie proekologiczne, czyli np. elektryczne, gazowe, olejowe, ogrzewanie na biomasę, pompy ciepła czy też podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Warunkiem wnioskowania o dotację jest to, aby istniejący kocioł czy piec był jedynym źródłem ogrzewania dla danej nieruchomości.

Dotacja z budżetu miasta będzie wynosić do 50% kosztów danego zadania, ale nie więcej niż 5 tys. złotych dla osób fizycznych oraz 10 tys. złotych dla wspólnot mieszkaniowych. Wnioski będą rozpatrywane do wyczerpania środków budżetowych przeznaczonych na ten cel. Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska puławskiego Urzędu Miasta oraz pod numerem telefonu (81) 458-61-30. Wniosek wraz z załącznikami można pobrać tutaj: http://czystemiasto.pulawy.eu/informacje/wymiana-ogrzewania,1192. Można je składać do 30 września.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button