FotorelacjeInformacjeMiasto Puławy

Bluesowy rejs pamięci Tadeusza Nalepy [FOTO]

Sezon letni w Puławach nie mógłby minąć bez bluesowego akcentu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną warsztaty bluesowe nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie, jednak Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” nie wywiesił białej flagi.

Zamiast klasycznych, kilkudniowych zajęć z muzykami Ośrodek przygotował inne atrakcje. Pierwszą z nich były otwarte warsztaty z homerecordingu, prowadzone online przez Michała Głosa. Zapis z zajęć wciąż dostępny jest na profilu facebookowym Domu Chemika.

W niedzielę do Puław przyjechał gość specjalny. Muzyk z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z takimi zespołami jak Wanda i Banda, Bajm oraz w licznych projektach współtworzonych z Tadeuszem Nalepą, Marek Raduli, dzielił się swoimi doświadczeniami w zamkniętych warsztatach od godziny 12. Po południu wszyscy chętni mogli wziąć udział w spotkaniu otwartym, gdzie opowiadał między innymi o swojej drodze do muzycznej kariery.

Podsumowaniem bluesowego weekendu był koncert grupy J.J. Band, złożonej z muzyków, którzy stanowią zazwyczaj kadrę warsztatów. Jacek Jaguś, Bartek Łęczyński, Piotr Michalak, Andrzej Stagraczyński i Bartosz Niebielecki wspólnie z Rafałem Karasiewiczem oraz, oczywiście, Markiem Raduli, zaprezentowali zestaw utworów własnych oraz interpretacji piosenek Tadeusza Nalepy.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button