Miasto Puławy

Biblioteka Miejska działa także w czasie pandemii

Czas pandemii to okres, gdy wiele instytucji musi zmieniać zasady swojego funkcjonowania. Nie inaczej jest w przypadku puławskiej Biblioteki Miejskiej.

Obecnie siedziba Biblioteki Głównej jest czynna w godz. 10-17 od poniedziałku do piątku, filia nr 2 przy ul. Sienkiewicza jest dostępna we wtorki i środy o 9 do 13 oraz w czwartek od 12:30 do 16:30. Z pozostałych budynków filialnych biblioteki można korzystać w dni robocze w godz. 10-12, a także 14-16.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne korzystanie z biblioteki odbywa się według ściśle określonych procedur. Klienci są zobowiązani do korzystania z maseczek oraz dezynfekcji rąk, przy stanowisku obsługi czytelnika może znajdować się tylko 1 osoba. Ponieważ swobodne poruszanie się między regałami książek w bibliotece nie jest obecnie możliwe, pracownicy zachęcają do korzystania z katalogu on-line, książki można zamawiać również telefonicznie oraz mailowo na adres: zamow@biblioteka.pulawy.pl.

Przy zwrotach książek obowiązuje samoobsługa. Czytelnik samodzielnie sczytuje kod kreskowy z książek i odkłada je do specjalnie przygotowanych w tym celu pudeł. Nie można na razie korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych czy usług kserograficznych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button