Wisła Puławy odpadła z Pucharu Polski

W środowe popołudnie piłkarze Wisły Puławy rywalizowali w Stężycy z miejscową Radunią o awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 11. minucie prowadzili po strzale z rzutu karnego Jakuba Letniowskiego. To oznaczało, że puławianie musieli bardziej się “otworzyć” i ruszyć do ataku, próbując wyrównać. Tę sytuację wykorzystali przed zakończeniem pierwszej części meczu gracze Stężycy podwyższając w 42. minucie wynik na 2:0. Puławianie nie złożyli jednak broni i jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej części do piłkę do siatki stężyczan skierował Ednilson.

W drugiej połowie stroną przeważającą na boisku byli wiślacy, brakowało im jednak najważniejszego, czyli wykończenia akcji. Takich problemów nie mieli z kolei gracze Raduni. W 83. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Wojciech Łuczak, który swoja pierwszą bramkę w tym meczu zdobył pod koniec pierwszej połowy. W ostatnich fragmentach spotkania gracze Stężycy za sprawą Macieja Orłowskiego wbili sobie jeszcze samobójczego gola, jednak ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa i awansu do kolejnej fazy rywalizacji.

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 3:2 (2:1)

Gole: Letniowski 11 (k), Łuczak 42, 83 – Ednilson 45, Orłowski 90-(sam.)

W najbliższą sobotę Wisła wróci do ligowej rywalizacji, o godz. 17:00 zmierzy się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.