Miasto PuławyTraffic

Puławskie inwestycje drogowe

W Puławach ruszają prace na dwóch odcinkach dróg. W ostatnich dniach odbyło się przekazanie placów budowy pod inwestycje.

Chodzi o budowę drogi pomiędzy ulicami Kolejową oraz Składową. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem prac, oprócz ponad 600-metrowego odcinka drogi mają powstać również chodnik, zatoki postojowe, zatoka autobusowa czy oświetlenie uliczne w postaci 25 słupów z oświetleniem LED. Przypomnijmy, że pracami zajmie się konsorcjum firm ze Zwolenia i Puław, inwestycja ma kosztować ponad 2 mln 700 tysięcy złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa ma potrwać 4 miesiące.

Ruszają również prace na ul. Norblina. Wyremontowany zostanie odcinek od ulicy Zabłockiego do stacji TRAFO, natomiast dalej do ul. Romów powstanie zupełnie nowy, ponad 200-metrowy fragment jezdni. Ponadto przebudowane zostaną m.in. węzły wodociągowe, a słupy oświetleniowe zostaną wymienione na nowe. Oprócz tego, przy ulicy Murarskiej na odcinku od Norblina do Kilińskiego powstanie nowy chodnik. Jak już informowaliśmy, inwestycję wykona konsorcjum trzech firm: dwóch z Puław i jednej z Cholewianki. Łączny koszt prac to ponad 2,5 miliona złotych, mają one potrwać 5 miesięcy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button