Sport

Wiemy, kiedy Azoty wrócą do gry

Zawodnicy Azotów Puławy szykują się do powrotu na parkiety, w tym także Michał Jurecki, który pochwalił się przyjazdem do naszego miasta. Do niedawna nikt wiedział kiedy szczypiorniści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w konfrontacji z ligowymi rywalami.

PGNiG Superliga przychodzi z odpowiedzią, ogłoszono bowiem terminarz rozgrywek w nowym sezonie. Wraz z nim poznaliśmy także nowe zasady rozgrywania meczów. System rozgrywek ma pozwolić na dogranie ligi do końca nawet w przypadku ponownego zaostrzenia rygorów sanitarnych – rozegrana zostanie wyłącznie runda zasadnicza w systemie mecz-rewanż, po której bezpośrednio ogłoszony zostanie mistrz Polski oraz zespół, który spada do 1. ligi oraz stoczy potyczkę barażową o utrzymanie.

Kolejną zmianą są terminy – większość meczów ma odbywać się w weekendy. Ma to umożliwić zespołom grającym w ligach europejskich, których mecze rozgrywane będą we wtorki, środy i czwartki, przygotowanie się do wszystkich rozgrywek oraz dać czas na regenerację. PGNiG Superliga zacznie rozgrywki w pierwszy weekend września. Wtedy też zawodnicy z Puław zmierzą się w “chemicznych derbach” z Grupą Azoty Tarnów na wyjeździe. Tydzień później do Puław przyjedzie MMTS Kwidzyn. Ostatni mecz Azotów we wrześniu to również wyjazd – tym razem do Opola, gdzie zmierzą się z Gwardią. Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 13 grudnia, po czym zespoły czeka przerwa świąteczna. Druga runda rozpocznie się 6 lutego, a zakończy 22 maja.

W przypadku awansu polskiego zespołu do turnieju finałowego Ligi Europejskiej ostatni mecz odbędzie się 6 czerwca. Jak zapowiadają władze PGNiG Superligi w każdej serii minimum 2 mecze będą transmitowane na kanałach TVP. Szczegółowe terminy będą podawane z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button