Miasto Puławy

Biblioteka świętuje 75. urodziny Pippi Pończoszanki

Biblioteka Miejska w Puławach dołącza do ogólnopolskiego konkursu z okazji 75. urodzin jednej z najbardziej znanych bajkowych postaci literatury światowej. Organizatorem zabawy dotyczącej Pippi Pończoszanki jest wydawnictwo Jung-off-ska.

W ramach konkursu można wykonać dwa zadania, jedno to praca plastyczna „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, jej tematem jest zobrazowanie tej postaci inspirowane twórczością dowolnego malarza. Pracę wykonuje dziecko do 12 lat wraz z dorosłym. Druga propozycja to „Limeryk o Pippi”, humorystyczny tekst o zwariowanych przygodach bajkowej bohaterki. Prace literackie mogą przysyłać dzieci do 16. oku życia wraz z osobą dorosłą.

Zarówno propozycje plastyczne, jak i limeryki można przesyłać lub dostarczyć osobiście do Biblioteki Miejskiej w Puławach do 21 września. Nagrodzone prace wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi 14 listopada. Cele konkursu to popularyzowanie literatury Astrid Lindgren, a przede wszystkim promowanie cech, które reprezentuje sobą Pippi: ciekawość świata, otwartość, kreatywność i pewność siebie.

Plakat: Biblioteka Miejska w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button