Informacje

Nowy nabór do Terytorialsów

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem ruszył ponownie nabór oraz szkolenie nowych kandydatów do Wojsk Obrony Terytorialnej. Na początku lipca 51 ochotników z naszego województwa rozpoczęło szkolenie podstawowe.

Kandydaci odebrali umundurowanie, ekwipunek oraz przeszli podstawowe testy sprawnościowe. Poza umiejętnościami posługiwania się bronią i zasadami zachowania na polu walki przejdą szkolenie z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Po uroczystym złożeniu przysięgi żołnierze będą rozwijać swoje umiejętności przez kolejne trzy lata.

Dla osób zainteresowanych służbą w szeregach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaplanowano jeszcze w tym roku trzy szkolenia podstawowe. Kandydaci, którzy chcą zasilić szeregi WOT mogą się zgłaszać w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną termin wizyty jest ustalany telefonicznie. Wnioski można składać przez ePUAP. Warunkiem koniecznym jest polskie obywatelstwo, pełnoletność i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

Autor: M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button