Medale reprezentantek Wisły w lekkoatletyce i pływaniu

Młodzi sportowcy związani z Wisła Puławy mogą pochwalić się sukcesami w skali ogólnopolskiej.

Podczas zakończonych w czwartek Mistrzostw Polski U20 w lekkoatletyce Liwia Włoszczyk z wynikiem 13 sekund 84 setne zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki. Oprócz krążka zawodniczka zdobyła także kwalifikację na mistrzostwa Europy do lat 20, które odbędą się w Jerozolimie. Tuż za podium na tym samym dystansie uplasowała się Zuzanna Gozdera, która ustanowiła w tym biegu rekord życiowy, pobiegła o pięć setnych sekundy wolniej od koleżanki z klubu (13,89).

Z kolei w Oświęcimiu trwają Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich w pływaniu. Tam reprezentantka Wisły Gabriela Król okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym, znalazła się również na podium w rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym oraz 200 metrów stylem zmiennym.