Miasto Puławy

“Aktywne Puławy” – kolejne wydarzenia

Miłośnicy sportu w naszym mieście również i w tym roku nie będą mogli narzekać na brak inicjatyw o tym charakterze. Wszystko za sprawą akcji „Aktywne Puławy”.

Inicjatywa, która w tym roku rozpoczęła się rajdami rowerowymi, wyraźnie się rozkręca. Już w sobotę 4 lipca odbędzie się miejski rajd pieszy w okolicach Wólki Profeckiej. Planowany do pokonania dystans to blisko 16 kilometrów. Start wydarzenia – w sobotę od godz. 9 ze Skweru Niepodległości. Zapisywać można się do piątku pod nr tel. 601 315 091 lub drogą elektroniczną na adres mariusz.karolak@domchemika.pl. Co ważne, rajd odbędzie się także przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Udział w nim jest oczywiście bezpłatny.

Kolejnym wydarzeniem proponowanym w ramach akcji „Aktywne Puławy” jest spływ kajakowy na rzece Wieprz. Trasa spływu to 21 kilometrów, między Baranowem a Kośminem. Później zaplanowany jest piknik z ogniskiem. Osoby chętne muszą zgłosić się drogą elektroniczną na adres turystyka@domchemika.pl. Tutaj należy wpłacić 65 złotych, cena ta obejmuje transport, wypożyczenie kajaka, opiekę ratowników WOPR podczas spływu oraz prowiant na ognisko.

„Aktywne Puławy” proponują również w tym roku rajdy rowerowe, turnieje w piłce nożnej czy siatkówce plażowej. Trwają także „Niedziele z Nordic Walking” oraz inicjatywa „Biegajmy Razem”.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button