Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław

Jak co roku jedną z pierwszych imprez odbywających się na odkrytym basenie puławskiego MOSiR-u są Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław w Pływaniu. Co roku na zawody przyjeżdżają pływacy z całej Polski. Nie inaczej było tym razem – zawodnicy zrzeszeni w 32 klubach, między innymi z Bełchatowa, Lublina, Warszawy, Biłgoraja, Świecia, Zamościa, Torunia, Starogardu Gdańskiego rywalizowali o medale i puchary ufundowane przez prezydenta naszego miasta.

Zawodnicy próbowali swoich sił w stylach dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym na dystansach 50 i 200 m. Spośród zawodników puławskiej “Wisły” największymi sukcesami w swoich kategoriach wiekowych mogą pochwalić się Klaudia Deputat, która zajęła 1 miejsca w 50 metrach stylem motylkowym i grzbietowym; Gabriela Król, która w 50 m motylkiem zajęła miejsce 2, a w 200m stylem dowolnym pokonała konkurentki. 3 miejsce w stylu motylkowym zajęła Nikola Jasik, a Anna Pecio zdobyła złoto w 50 m stylem klasycznym.

Sukcesy odnieśli także Dawid Sala zajmując pierwsze miejsce w 50 m motylkiem i 3 miejsce w 50 m stylem klasycznym, Mateusz Sala, który w 50 metrach stylem klasycznym i dowolnym zajął odpowiednia 1 i 2 miejsce. Z medalami po zawodach wrócili także Hubert Żaczek – złotym za 50 metrów motylkiem i srebrnym za 200 metrów stylem dowolnym oraz Bartłomiej Rymkiewicz, który pokonał wszystkich konkurentów w obu dystansach w stylu grzbietowym.

Autor: A. Koter