Informacje

Pomagajmy zwierzakom!

Pandemia, a wraz z nią przymusowa izolacja sprawiły, że wiele osób postanowiło umilić sobie czas spędzany w samotności, przygarniając do domu zwierzaka.

Od marca w puławskim schronisku liczba adopcji zwiększyła się i około 40 czworonogów trafiło do nowych właścicieli. Instytucja jednocześnie informuje, że adopcje zwierzaków są możliwe od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:30 oraz w soboty od 10 do 11:30 po uprzedniej rozmowie telefonicznej z pracownikami schroniska. Ogłoszenia zwierzaków czekających na przygarnięcie można znaleźć na stronie zwierzaki.pulawy.pl, w zakładce Adopcje.

Osoby, które uwielbiają psy, ale z różnych przyczyn nie mogą wziąć ich do siebie na stałe, mogą skorzystać z możliwości spacerów. Wyprowadzać psy mogą pełnoletni, młodzież powyżej 16. roku życia za zgodą opiekuna prawnego, oraz osoby poniżej 16. roku życia, jeśli znajdują się pod opieką osoby dorosłej. Możliwość spacerów istnieje od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15:30.

Schronisko przypomina o najbardziej potrzebnych w tej chwili produktach. Są to: mokra, wysokomięsna karma dla kociąt, ręczniki oraz wkłady do dyfuzora z feromonami F3, które pomogą kotom lepiej znieść stresujący okres wyczekiwania na adopcję. Ci, którzy chcą wspomóc instytucję mogą przynosić produkty bezpośrednio do placówki lub zamówić na adres schroniska: ul. Przemysłowa 1, 24-100 Puławy.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź także
Close
Back to top button