Wywiady

Utalentowany puławianin nagrodzony na festiwalu filmowym [WYWIAD]

Rozmawiamy dziś z Szymonem Malkinem, uczniem ZSO Nr 1 im. KEN w Puławach. Młody utalentowany puławianin został laureatem II Festiwalu Filmów Grozy “FilmSteria” w kategorii “Najlepszy aktor”.

Paweł Skibniewski, redakcja lpu24.pl: Witam serdecznie. Skąd pomysł na wzięcie udziału w festiwalu? Rozumiem, że interesujesz się „mrocznymi” tematami?

Szymon Malkin: Moja polonistka udostępniła na grupie klasowej wiadomość o festiwalu i pomyślałem sobie: „czemu nie”. Takim sposobem przystąpiłem do festiwalowej rywalizacji. Co do „mrocznych” tematów to tak, horror jest jednym z moich ulubionych rodzajów media, szczególnie taki „internetowy”, gdzie ludzie z różnych zakątków sieci eksperymentują ze swoimi ciekawymi pomysłami, zwykle bez dużego budżetu.

PS: W jaki sposób przygotowywałeś się do roli?  Jak wyglądało samo nagranie filmu, czy ktoś Ci pomagał?

SM: Praktycznie rzecz biorąc, nie przygotowywałem się. Nagrywanie było spontaniczne, po prostu miałem dwie postacie: osoba siedząca przed kamerą i druga „na radiu”. Nie miałem żadnych pomocników, zrobiłem ten film samodzielnie, od scenografii do montażu. Nie planowałem również żadnych kadrów, jedynie stawiałem aparat tam, gdzie mi pasowało w różnych miejscach swojego pokoju.

PS: Czy spodziewałeś się, że zostaniesz nagrodzony?  

SM: Nie, szczególnie jeśli chodzi o nagrodę dla „najlepszego aktora”.

PS: Czy wiążesz swoją przyszłość ze światem filmu?

SM: Raczej nie, chociaż bardzo lubię je oglądać. Natomiast jeśli chodzi o moją styczność ze światem filmu, to póki co będę zajmował się montażem wideo-projektów dla siebie oraz szkoły.

PS: Korzystając z okazji, jak wpłynęła na Twoje życie pandemia koronawirusa? Jak wygląda nauka w Twojej szkole?

SM: Na pewno nie jest łatwo odnaleźć się w tej sytuacji. Jeśli chodzi o zdalne nauczanie, to myślę, że jest całkiem nieźle.

PS: Dziękuję bardzo za rozmowę i gratuluję sukcesu.

SM: Dziękuję bardzo.

 

Szymon Malkin jest autorem filmu pt. ” Signals”. Zagrał w nim również główną rolę, którą docenili jurorzy konkursu. Fabuła filmu opowiada o młodym chłopaku, który przypadkowo namierza dziwną transmisję z wieży widokowej.
Festiwal Filmów Grozy ,,FilmSteria” to konkurs filmowy dla uczniów szkół średnich. Inicjatywa o charakterze edukacyjnym daje możliwość włączenia się w wielorakie warsztaty z reżyserami, aktorami, scenarzystami i filmoznawcami, czy projekcje kinowe. Współpraca projektu z kadrą branży artystycznej i liczne wyzwania stawiane uczestnikom gwarantują nabycie doświadczenia, rozwój kompetencji kluczowych i niezapomniane wrażenia.Festiwal Filmów Grozy ,,FilmSteria” organizowany jest przez XII LO w Poznaniu we współpracy z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM oraz Centrum Kultury Zamek.
W tym roku pojawiła się dodatkowa kategoria konkursu: film realizowany w domu.

Jurorami tegorocznej edycji byli:
Magdalena Smalara – Aktorka
Marcin Pigulak – Filmoznawca
Endy Yden – Muzyk
Paweł Zabel – Operator i producent
Paweł Prewencki – Twórca filmów animowanych
Karolina Kubik – Artystka wizualna, performerka

(źródło: YT, kanał Festiwal Filmów Grozy Filmsteria)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button