InformacjeMiasto Puławy

Egzamin Ósmoklasisty w Puławach [VIDEO]

Przed uczniami klas ósmych szkół podstawowych nie lada zadanie. Przez najbliższe dni będą mierzyli się z pisemnymi egzaminami mającymi sprawdzić ich wiedzę.

We wtorek rozwiązywali zadania z języka polskiego, na środę przygotowano arkusze z matematyki. Ostatni dzień egzaminów to czwartek, na który zaplanowano testy z języka obcego.

ucznowie SP Nr 11: Szymon Sanecki, Szymon Paciejewski, Natalia Grzybowska, Martyna Morawska

Tegoroczny egzamin odbywał się w nietypowych warunkach. Uczniowie zostali rozmieszczeni w salach lekcyjnych, a nie, jak zwykle, w większej auli lub sali gimnastycznej. Ponadto musieli dostosować się do restrykcji sanitarnych, a przy wchodzeniu do sali obowiązkowo zakryć usta i nos.

W szkołach prowadzonych przez Urząd Miasta w Puławach do egzaminów przystąpiło 373 uczniów. Ci, którzy nie mogli podejść w czerwcu swoich sił będą mogli spróbować na początku lipca. Wyniki egzaminów ogłoszone zostaną najpóźniej 31 lipca. Warto zaznaczyć, że nie istnieje próg minimum – egzaminu nie można nie zdać, jednak jego wynik będzie miał znaczenie podczas rekrutacji do szkół średnich.

Autorzy: A. Koter, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button