Informacje

Złagodzone obostrzenia dla przedszkoli i żłobków

4 czerwca Główny Inspektorat Sanitarny wydał nowe, zaktualizowane wytyczne dla przedszkoli, żłobków oraz innych instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3.

W porównaniu z poprzednimi, nowe przepisy są nieco złagodzone pod względem obostrzeń sanitarnych. Jedną ze zmian jest umożliwienie wyjścia z dziećmi poza teren instytucji dla celów rekreacyjnych, jeśli dany podmiot nie posiada własnej przestrzeni w postaci np. placu zabaw czy ogrodu. Korzystać z tych miejsc powinny dzieci z jednej grupy, po uprzednim zdezynfekowaniu sprzętów i przedmiotów, do których maluchy będą miały dostęp.

W żłobkach i klubach dziecięcych w jednej sali mogą przebywać 3 grupy po ośmioro dzieci, zaleca się jednak umieszczenie przegród tak, aby kontakt trzeciej grupy z innymi nie był możliwy. Minimalna przestrzeń nie może być mniejsza niż 2,5 metra kwadratowego na jedno dziecko.

Nowe wytyczne umożliwiają również zaangażowanie w zajęcia opiekuńcze osób powyżej 60. roku życia lub z problemami zdrowotnymi. Wcześniej w tej sprawie obowiązywał bezwzględny zakaz – w tej chwili jedynie zalecenie, aby takie osoby w miarę możliwości chronić.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button