Informacje

Puławski instytut otrzymał wielomilionową dotację [VIDEO]

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach zrealizuje innowacyjny projekt polegający na zakupie aparatury stosowanej w uszlachetnianiu ekstraktów roślinnych. 

Nowoczesne rozwiązania stosowane przez pracowników Instytutu będą wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym oraz paszowym. Umowę na realizację projektu podpisali dyrektor Instytutu Janusz Igras i Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Wartość dofinansowania z UE to ponad 9 mln 600 tys. zł.

Remigiusz Małecki – rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego

Środki w ramach projektu pozwolą na zakup aparatury badawczej do uszlachetniania ekstraktów roślinnych. Posłużą również do modernizacji budynku, w którym zlokalizowana będzie aparatura. Wykorzystanie aparatury przyczyni się do doskonalenia technologii ekstraktów roślinnych, poprawy jakości prowadzonych badań oraz bezpieczeństwa żywnościowego. Szacuje się, że z projektu korzystać będzie 10 przedsiębiorstw. Ponadto planuje się, że przy wykorzystaniu wspartej w ramach projektu infrastruktury realizowanych będzie 5 inwestycji badawczo-rozwojowych. Warto również dodać, że w ulepszonym dzięki środkom europejskim obiekcie pracować będzie 16 naukowców, a wsparte zostanie 1 laboratorium.

Autorzy: M. Owczarz, M. Strzelecka

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button