Miasto PuławyTraffic

Ratusz wnioskuje o dofinansowanie na przejścia dla pieszych

Przejścia dla pieszych to często newralgiczne miejsca, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Jest to również temat licznych interwencji i wniosków puławian.

Szczególnie ważna jest budowa tzw. inteligentnych, czyli dobrze doświetlonych i bardziej bezpiecznych przejść. Dwa pierwsze powstały w Puławach za sprawą ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, przy ul. Wojska Polskiego. Potrzeby są jednak większe.

Puławski ratusz wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie kolejnych inteligentnych przejść dla pieszych. Wytypowano 2 lokalizacje: przejście na ul. Wróblewskiego naprzeciwko pawilonu handlowego oraz na ul. Skłodowskiej bezpośrednio przy przychodni. W obu miejscach jest problem z widocznością, są one często uczęszczane, a w przeszłości dochodziło tam do potrąceń.

Wniosek o dofinansowanie został wysoko oceniony przez Urząd Wojewódzki, teraz zostanie przekazany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie będzie dalej procedowany. W przyszłości Miasto ma również w planach budowę inteligentnych przejść dla pieszych przy ul. Piaskowej oraz Czartoryskich.

Foto: pulawy.eu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button