Sport

6. miejsce Wiktorii Oko na Mistrzostwach Świata

W nocy z czwartku na piątek reprezentantka Wisły Puławy Wiktoria Oko uczestniczyła w finale biegu na 400 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata do lat 20 w rozgrywanych w kolumbijskim Cali.

W bardzo silnie obsadzonym biegu Wiktoria zajęła 6. miejsce, osiągając rezultat 58 sekund 56 setnych. Zwyciężyła Amerykanka Akala Garret osiągając świetny czas 56 sekund i 16 setnych, na kolejnych miejscach medalowych uplasowały się Szwedka Hanna Karlsson oraz kolejna Amerykanka Michaela Rose.

Szóste miejsce na świecie z pewnością można uznać za ogromny sukces młodej puławskiej biegaczki, we wcześniejszych biegach eliminacyjnym i półfinałowym Wiktoria zajmowała drugie lokaty, osiągając odpowiednio czasy 58,90 oraz 58,28. Wierzymy, że doświadczenie zdobyte przez Wiktorię podczas startu na tak dużej międzynarodowej imprezie zaprocentuje w dalszym rozwoju jej kariery.