Informacje

Wiadomo, kto przebuduje puławski skatepark

Jakiś czas temu informowaliśmy o rozpoczęciu przetargu na przebudowę skateparku, zlokalizowanego w Puławach przy ul. Niemcewicza. Dziś już wiemy, kto zajmie się tymi pracami.

Na ten moment puławianie musieli czekać wiele lat. Skatepark niszczał i pomału popadał w ruinę. Teraz miłośnicy jazdy na rolkach i innych podobnych rozrywek nareszcie doczekają się porządnego, nowoczesnego obiektu w naszym mieście. W przetargu zgłoszono jedną ofertę – konsorcjum puławskiego Termochemu ze spółką Techramps z Krakowa. Obiekt ma zostać zbudowany od podstaw, jego powierzchnia ma wynieść prawie 2400 metrów kwadratowych. Nowy skatepark będzie wyposażony w 40 różnorodnych przeszkód, takich jak volcano, wallride, pole jam i wiele innych. Wykonane zostanie również nowe oświetlenie i toaleta publiczna, przy okazji remontu doczeka się również znajdujący się w pobliżu magazyn Polskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

Koszt prac opiewa na kwotę 6 milionów 300 tysięcy złotych, wcześniej puławski Ratusz zakładał, że będzie to równe 6 milionów złotych. Puławy otrzymały na ten cel unijne dofinansowanie w ramach programu rewitalizacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button