Informacje

Nabór wniosków w ramach tarczy antykryzysowej

Powiatowy Urząd Pracy w Puławach ogłosił kolejne nabory wniosków dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z pomocy przewidzianej w ramach tarczy antykryzysowej.

O dofinansowanie mogą wnioskować podmioty i organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy zarówno zatrudniający pracowników, jak i ci, którzy są osobami fizycznymi, nie zatrudniającymi innych ludzi. Pracodawcy mogą uzyskać wsparcie dotyczące części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz odprowadzanych za nich składek na ubezpieczenie społeczne. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą starać się zaś o dofinansowanie kosztów prowadzenia tego rodzaju działalności. W obu przypadkach warunkiem uzyskania państwowej pomocy jest wykazanie spadku obrotów, czyli zmniejszenie sprzedaży towarów i usług. W przypadku organizacji pozarządowej należy udowodnić spadek dochodu z działalności statutowej.

Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy wypełnić wniosek o udzielenie dofinansowania, wraz z załącznikami i umową. Wszystkie te dokumenty dostępne są na stronie praca.gov.pl w zakładce „Tarcza antykryzysowa”. Urząd zachęca do składania wniosków drogą elektroniczną. Obecne nabory wniosków w puławskim Urzędzie Pracy trwają do 19 maja.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button