Informacjewszystkie

Gmina apeluje o oszczędzanie wody

Sytuacja hydrologiczna jest niemalże krytyczna. Brak opadów zimą oraz bardzo sucha wiosna przyczyniły się do spadku poziomu wód.

Na suszę nie musimy czekać do lata – już teraz jest problemem nie tylko w rolnictwie, ale także w naszym codziennym życiu. Gmina Puławy wystosowała więc apel o rozsądne gospodarowanie wodą. Mieszkańcy gminy proszeni są o użytkowanie wody wyłącznie do celów konsumpcyjnych i niepodlewanie trawników czy ogródków. Dalsza susza grozi brakami wody w sieci wodociągowej.

Wysycha także Wisła. Stan rzeki w Puławach we wtorek rano wynosił 113 cm i spadł przez ostatnią dobę o 1 cm. Stacja meteorologiczna Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa od dawna nie odnotowała większych opadów. Według danych państwowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, takiej sytuacji nie mieliśmy od początku pomiarów, czyli od około 150 lat. Wydaje się, że jesteśmy świadomi problemu. Internauci także nawołują o oszczędzanie każdej kropli wody. Teraz mamy szansę jeszcze bardziej niż zwykle pokazać, jak ekologicznie potrafimy żyć i jak wykorzystać dotychczas zebraną wiedzę.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button