Informacje

Prezydent Puław nie przekazuje Poczcie danych wyborców

Wielu samorządowców w naszym kraju odmówiło przekazania Poczcie Polskiej danych ze spisu wyborców w związku z wyborami prezydenckimi. Podobnie postąpił prezydent Puław Paweł Maj.

23 kwietnia do puławskiego magistratu nadesłano mail, w którym Poczta Polska wnioskuje do prezydenta o przekazanie danych osobowych wyborców w celu możliwości przeprowadzenia głosowania korespondencyjnego w naszym mieście. Wniosek spotkał się jednak z odpowiedzią odmowną. Klub radnych Niezależni Wyborcy Pawła Maja upublicznił pismo, w którym prezydent tłumaczy, że wniosek Poczty nie spełnia wymagań formalnych. Wskazuje w nim na brak podpisu elektronicznego osoby upoważnionej a także kopii rozstrzygnięcia organu rządowego o nałożeniu na operatora wyznaczonego obowiązku.

Następnego dnia zostało przysłane kolejne, już podpisane pismo, jednak również spotkało się z odpowiedzią negatywną. Paweł Maj tłumaczy, że wciąż nie ma podstaw prawnych dla przekazania danych ze spisu wyborców Poczcie Polskiej. Przypomnijmy, że ustawa o głosowaniu korespondencyjnym czeka na dalszy ciąg procedury legislacyjnej w Senacie. Izba wyższa naszego parlamentu ma się nią zająć na swoim posiedzeniu w dn. 5-6 maja, a więc zaledwie na kilka dni przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami. Wtedy ustawa najprawdopodobniej jeszcze raz wróci do Sejmu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button