Informacjewszystkie

Gmina Puławy inwestuje w sport i naukę

Ostatnio informowaliśmy o wsparciu w postaci laptopów oraz tabletów dla uczniów z miasta i powiatu. Pomoc dotarła również do gminy Puławy.

32 laptopy trafiły już do potrzebujących nauczycieli i uczniów z tego terenu. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 60 tys. złotych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Z budżetu samorządu dołożono ponad 30 tys. złotych i w ten sposób zakup niezbędnego sprzętu stał się faktem. Pomoc otrzymali nauczyciele i uczniowie z tych szkół, które zgłosiły zapotrzebowanie. Sprzęt będzie wypożyczony, dzięki niemu może być realizowana nauka zdalna.

To nie koniec dobrych informacji z gminy. Jej włodarze poinformowali również o nowej inwestycji. Chodzi o wybudowanie siłowni zewnętrznych w kilku miejscowościach: Górze Puławskiej, Klikawie, Leokadiowie, Opatkowicach oraz Zarzeczu. W trzech ostatnich obiekty powstaną przy szkołach podstawowych, w Klikawie – w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej. Siłownia w Górze Puławskiej powstanie zaś przy stadionie sportowym. Będzie się ona składać z 4 dwustanowiskowych zestawów urządzeń. Pozostałe obiekty będą mieć 3 takie zestawy, czyli 6 stanowisk do ćwiczeń. Łączny koszt prac opiewa na kwotę ponad 160 tys. złotych, gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 90 tysięcy. Prace mają zostać ukończone w czerwcu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button