wszystkie

Rząd przedłużył obowiązywanie ograniczeń [VIDEO]

Na czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że dotychczasowe ograniczenia, wprowadzone w związku ze stanem epidemii koronawirusem, zostaną w najbliższym czasie utrzymane.

Do 19 kwietnia zostały przedłużone obostrzenia dotyczące działalności galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich czy kosmetycznych, a także limitu osób w sklepach i kościołach. Przynajmniej do 26 kwietnia zamknięte pozostaną szkoły, przedszkola, a egzaminy maturalny i ósmoklasistów odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu. Ich nowy termin ma być podany z co najmniej trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Do 3 maja będą zaś obowiązywać obostrzenia dotyczące przekraczania granicy oraz zasady kwarantanny dla osób wracających do kraju. Przyszły czwartek, czyli 16 kwietnia będzie pierwszym dniem z zasadą obowiązkowego zakrywania okolic nosa i ust w miejscach publicznych. Zakaz imprez masowych obowiązuje natomiast do odwołania.

W obliczu tegorocznych świąt wielkanocnych rząd rekomenduje, aby spędzić je w wąskim gronie najbliższych i zrezygnować ze zwyczajowych wyjazdów do rodziny.

Ewa Rejn-Kozak – oficer prasowy KPP w Puławach

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button