Informacje

Pieniądze Roberta i Anny Lewandowskich już w puławskim szpitalu

Puławski szpital, od kiedy stał się jednoimienną placówką zakaźną przeznaczoną dla zakażonych koronawirusem, otrzymuje wsparcie z wielu różnych źródeł. Na niezwykły gest zdecydowali się Robert Lewandowski i jego żona Anna. 

Najlepszy obecnie polski piłkarz wraz z małżonką postanowili przeznaczyć niebagatelną sumę 4 milionów złotych na pomoc jednoimiennym szpitalom zakaźnym w Polsce. Pieniądze zostały podzielone po równo i w ten sposób ponad 200 tysięcy złotych trafiło do placówki w Puławach. Środki znalazły się już w piątek na koncie szpitala.

Jak informuje dyrektor SP ZOZ w Puławach Piotr Rybak, te pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na „zakup nowego aparatu USG do zakładu diagnostyki obrazowej”. Przypomnijmy, że wcześniej puławskiej placówce wsparcia udzieliły m.in. rodzime Azoty czy Lubelskie Browary „Perła”. Wciąż trwa również zbiórka organizowana przez Spółdzielnię Socjalną „Inicjatywa” na zakup respiratora dla szpitala w Puławach. Do tej pory zgromadzono około 35 tysięcy złotych, zbiórka jest prowadzona w porozumieniu z puławską placówką.

Foto: sport.radiozet.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button